Obnova fasade na bloku poteka nekoliko drugače v primerjavi z obnovo fasade na hiši. Velike razlike so že v samem postopku. Pri obnovi fasade hiše v največji meri odloča lastnik, pri večstanovanjskem objektu in blokih pa je potrebno soglasje stanovalcev. Kasneje celotno zadevo praviloma spelje oziroma ureja upravitelj bloka.
Če za dela na večstanovanjskem objektu oziroma bloku ne potrebujete pridobitve dovoljenja za gradnjo, potem je dovolj, da zberete vsaj 75 % soglasij. To se nanaša na primer na izdelavo ali obnovo fasade, izolacijo, preureditev kotlovnice ter podobno. Če pa želite pridobiti gradbeno dovoljenje, potrebujete 100 % soglasje.
Cena obnove fasade na bloku
Cena je lahko nižja v kolikor se izkoristijo evropska sredstva za obnovo in sredstva iz eko sklada. Obnova fasade na bloku zahteva kar nekaj finančnih sredstev. Cena obnove za fasado takšnega objekta je seveda odvisna od vrste dejavnikov. Najbolj pa je cena odvisna od površine bloka oziroma večstanovanjskega objekta ter od vrste materialov in od debeline izolacije. Na splošno se cene za obnovo fasade na takšnih objektih gibljejo nekje od 20 000 evrov dalje.
Cena fasade na bloku je v veliki meri odvisna še od izvajalca in od posebnih okoliščin.
Smiselnost obnove fasade na bloku
Obnova fasade na bloku mora biti v prvi vrsti vsekakor smiselna, saj za stanovalce to predstavlja kar velik finančni zalogaj. Sicer pa je smiselnost v veliki meri odvisna od stanja objekta. Cilj nove fasade pa ni samo izgled, temveč predvsem energetska učinkovitost objekta.
Obnova fasade na objektu je toliko bolj smiselna, če je objekt v slabšem stanju in je tudi energetsko manj ali pa povsem neučinkovit. Ne nazadnje pa se vam cena obnove fasade na bloku lahko povrne že v samo desetih letih po izdelavi.